Přejít na článek: Blog

Blog

Co se právě děje? Na čem právě pracujeme? Veškeré aktuality ZKTV Production na jednom místě!

4. 6. 2023

Aš, město, které asi každý z nás zná. Minimálně pokud jste někdy hráli město-jméno-zvíře-věc, byla Aš jasný favorit. V dnešním podcastu ale tuto oblíbenou hru hrát nebudeme, naopak se pěkně rozpovídáme.

 

Do podcastu Divokej Západ přijala naše pozvání Klára Telšarová, radní města Aš, která je zároveň autorka knihy Až ke křížku, zakladatelka neziskové organizace Smrčiny a aby toho nebylo málo, také majitelka bistra Fichtl.

S Klárou jsme se bavili například o tom, co město Aš potřebuje proto, aby mohlo vzkvétat. Dotace? Podpory? Nebo inovativní a mladé nápady? Probrali jsme také problematiku dostupnosti zdravotnické péče, vyžití seniorů nebo kriminalitu města.

Pokud se ale chystáte na výlet do Aše, můžete se těšit na zajímavé tipy, kam v okolí vyrazit. A že jich není málo. Své si najdou zejména milovníci přírody. Dále nám Klára prozradila její oblíbená místa a podniky, o inspiraci tedy v dnešním díle rozhodně nouze nebude.

Neopomenuli jsme také zmínit projekt Made in Zapadákov nebo vysněné bistro, které Klára vede společně s manželem.

Nový díl si můžete poslechnout na platformách Spotify, Apple Podcast nebo Google Podcasty.

YouTube zde.

Přejeme příjemný poslech!

Tým ZKTV Production

...

21. 5. 2023

Dnešním hostem podcastu Divokej Západ! je generální ředitel lázeňských hotelů Ensana v České republice, pan Karel Kalivoda. Má na starost všech 7 hotelů, které u nás v České republice najdete.

Společnost Ensana je obchodní značkou a nadřízenou strukturou společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně, která působí jako samostatná entita přímo v Mariánských Lázních. Společnost sdružuje hotely nejen v České republice, ale také v dalších evropských zemích.

Nás zajímaly hlavně hotely v Mariánských Lázních. Bavili jsme se o plánových rekonstrukcích, personálu a celkovém fungování hotelů Ensana, které poskytují až 1/3 celkové ubytovací kapacity města. Probrali jsme také vzájemné propojení a spolupráci s kulturou a lázněmi. Zavzpomínali jsme na nepříznivé časy pro hotelnictví, které covid přinesl. Jaké to bylo přejít z generálního řízení přímo do krizového řízení? Co byl v té době nejtěžší krok?

Sektor cestovního ruchu se pomalu po nepříznivých dobách probouzí zpět k životu. Přiblížili jsme si pojem klimatické lázně, které léčí nejen lidské tělo, ale také lidskou duši. V rozhovoru se dozvíte, jak vypadá procedura v klimatických lázních a jaké jsou rozdíly mezi tradiční procedurou.

Jaké jsou další plány pro rozvoj? Které nejbližší rekonstrukce jsou plánu? Nejen odpovědi na tyto otázky, ale i další zajímavé plány pro Mariánské Lázně vám odhalíme v podcastu.

YouTube zde

7. 5. 2023

Dnešním hostem podcastu Divokej Západ! je Andrea Holzknechtová, markeťačka a především kreativní duše, která své umění předává do designových proutěných kabelek.

Jak se z pleteného košíku stane značka? O tom si povídáme v dnešním podcastu s Andreou, která nám prozradila cestu, založení značky Amelia E. Proč se Andrea rozhodla pro tento název a jaký hlubší smysl sebou nese?

Všechny milovnice módy a kabelek nastrašte uši! Bavili jsme se, jak vypadá nejtypičtější zákaznice, jak samotné kabelky vznikají nebo jak se o takovou kabelku starat. Dozvíte se také, kde je možné si kabelku osahat, nebo rovnou objednat.

Nemohli jsme si odpustit také téma podnikání. Jaké je podnikat v oblasti módy v našem kraji. Má Andrea pocit, že kraj podporuje drobné kreativce?

Neopomenuli jsme také marketing a oblíbené téma dnešních dnů, umělé inteligence. Jaký postoj jako tvůrce k AI zastává? Odpovědi na všechny otázky zjistíte v podcastu Divokej Západ.

YouTube zde

30. 4. 2023

Dnešním hostem podcastu Divokej Západ! je Patrick Pizinger, předseda Krajského parlamentu dětí a mládeže Karlovarského kraje, nebo jak rád říká, hlasem mladých Karlovarského kraje.

V parlamentu řeší různé problémy, které trápí mládež a snaží se je řešit přímo s krajem. Probrali jsme, jak takový parlament mládeže funguje a jaké otázky nejčastěji s mladými řeší.

Ačkoliv by jeho maminka byla rozhodně radši, kdyby měla doma o jednoho politika méně, bohužel, nebo spíše bohudík se talentovaný Patrick dostal postupně až k samotnému předsednictví, ve kterém se cítí jako ryba ve vodě. Ostatně, to poznáte i z jeho dokonalého projevu.

Ve svém tátovi má nejen inspiraci, ale také velkou oporu a nebojí se říct, že mu rád pomůže. Přiznává, že politika je u nich doma časté téma, o kterém rád diskutuje.

Patrick se momentálně nachází v maturitním ročníku a dalo by se říct, že je skoro raritou mezi svými spolužáky. Nechce opustit svůj rodný kraj a objevovat krásy Prahy, ale naopak chce zůstat v rodné hroudě a posunovat ji dále. Bavili jsme se o tom, co vnímá jako největší problém kraje z pohledu mládeže, co se s tím dá dělat a zda on sám by rád nějaké změny podnikl.
Nechyběla ani naše oblíbená otázka na nejoblíbenější místo kraji, jak Patrik tráví svůj volný čas nebo jaké jsou jeho plány do budoucna?

YouTubez zde.

23. 4. 2023

Dnešním hostem podcastu Divokej Západ! je podnikatelka, markeťačka, milovnice jógy- Jana Rachno, která by se pravděpodobně popsala jako "adhd" člověk.

Jana by se dala považovat za skutečnou výjimku. Je to totiž rodilá Pražačka, která se přestěhovala k nám, do Mariánských Lázní. Ačkoliv už odmalička ke Karlovarskému kraji vztah měla, přivedly ji sem až nedávné životní změny. Díky cestování Jana získala skutečně rozmanitý pohled na věci a na život. Jaké hlavní rozdíly mezi lidmi vnímá ve srovnání s Prahou?

Jana je také zakladatelkou nadace Seniorem s radostí, která umožňuje žít seniorům plnohodnotný a podnikavý život. Bohužel díky aktuální době, která neziskovkám příliš nepřidává, je to spíše projekt, který spí, ale všichni věříme, že jeho doba opět přijde. Stejně tak se Jana věnuje józe, která ji pomáhá se uklidnit v jejím nezadržitelném životním tempu, které je až obdivuhodné.

Probrali jsme také téma žen ve společnosti. Jak Jana vnímá nejen platové rozdíly mezi ženami a muži v České republice? Vnímá změnu k lepšímu nebo naopak?

Bavili jsme se o dětech, cestování, józe, otužování a spoustě dalších témat, bez kterých si Jana svůj pestrobarevný život už nedokáže představit.

YouTube zde

16. 4. 2023

Dnešním hostem podcastu Divokej Západ! je Ondřej Kubišta, propagátor Krušných hor, milovník přírody, hor, a to nejen těch našich.

Ondra si založil svůj IG účet asi jako většina z nás, pro zábavu a zachycení vzpomínek. Nicméně díky jeho fotografických schopnostem a skvělým tipům, kam vyrazit nejen na výlet k okolí Krušných hor se brzy stal vyhledávaným profilem.

Bavili jsme se také o bushcraftu. Co se za tímto pojmem skrývá? Existuje vůbec jedna definice, která by ho dokázala popsat. Bavili jsme se o tom, jak Ondra bushcraft provozuje a co to pro něj znamená. Dalším tématem, které jsme nemohli opomenout, bylo také kutilství a výroba vybavení, které je těžko k dostání.
Ondra do lesa nechodí sám. Mimo jeho kamarády mu dělají společnost také jeho pejsci. Nakousli jsme proto téma, jaké je to pořídit si pejska s nálepkou„nezvladatelný". Jak vypadají začátky s týraným pejskem a je vůbec možné ho vycvičit?

Nezapomněli jsme se zeptat ani na oblíbená místa v Česku, doporučení na výlet nebo také na výbavu, která je podstatnou součástí delších výletů do přírody. Není nic horšího než vyrazit do přírody nepřipravený.

YouTube zde.

9. 4. 2023

Dalším hostem podcastu Divokej Západ! je pan Pavel Tomek, předseda dozorčí rady Skupiny SUAS GROUP a Sokolovská uhelná.

Základním cílem Skupiny SUAS GROUP bylo diverzifikovat potenciál Sokolovské uhelné. S hlavním cílem připravit nové pracovní příležitosti a nové možnosti k rozvoji. Budeme se bavit o tradici a historii Sokolovské uhelné, jak se celá skupina vyvíjela, ale také se zaměříme na budoucnost a plány, které tato skupina má. Bavíme se o konkrétních projektech obnovitelných zdrojů energetiky a jejich potenciálu pro celý kraj.

Probrali jsme také méně příjemné témata jako je energetická krize. Jaké dopady měly poslední měsíce na provoz? Jaké změny provozu to přineslo, a jak vidí pan Pavel budoucnost energetického trhu?

Pro odvětví energetiky a budoucí rozvojové projekty je také velmi důležitá spolupráce s obcemi a krajem. Jak to celé probíhá? Všichni máme stejný regionální cíl: snížit odliv mladých lidí, vytvářet nové příležitosti pro práci i pro bydlení, změnit věkovou a vzdělanostní strukturu. Nebude to jednoduchá, ani rychlá změna, ale důležité je začít.

Skupina SUAS má do budoucna velké plány, aktivity a projekty. Jedná o velkou skládačku, která je propojená skrze jednotlivé odvětví, a proto je velmi důležité být informován, neustále se zajímat a propojovat.

Na úplném konci jsme probrali také benefity zaměstnanců, které možná nalákají nejednoho budoucího uchazeče o práci. Protože se jedná o vskutku atraktivní výhody, které jen tak někde nenajdete.

YouTube zde

2. 4. 2023

Dnešním hostem podcastu Divokej Západ! je mladá a energická česká reprezentantka běhu na lyžích, Petra Nováková.

Petra ve svém mladém věku zvládla už třikrát startovat na Olympijských hrách a čtyřikrát na Mistrovství světa. K běžkám se dostala nejpřirozenější cestou skrze rodinné tradice, kdy se její maminka a děda běžeckému lyžování věnovali. Závodila prakticky odmalička, ale k profesionálním závodům se dostala v roce 2012.

Petra nám v rozhovoru prozradila, jak probíhá výběr talentů, jak vypadá její trénink a také jaký je rozdíl mezi letní přípravou a zimní přípravou. Život profesionálního sportovce je radikálně odlišný od života běžného člověka. Jaké bylo Petřino dětství? Má pocit, že ji sport vzal opravdové dětství plné kamarádů, obyčejných zážitků a měla chuť to někdy vzdát?

Petra společně s kariérou profesionálního sportovce zvládla vystudovat také chemii na VŠCHT. Co tomu musela obětovat a vidí se v budoucnu v oboru chemie?

Rozhovor jsme odlehčily tématem milovaných hor, odhalily jsme také jiné koníčky mimo lyžování a zjistily, zda Petra umí vůbec odpočívat. Nahlédněte v dnešním podcastu do zákulisí života profesionální běžkyně na lyžích, o které ještě rozhodně ve světě sportu uslyšíme.

YouTube zde

26. 3. 2023

Dnešním hostem podcastu Divokej Západ je Miluše Merklová, která je vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany dětí na Krajském úřadě Karlovarského kraje a má na starost kampaň Staňte se pěstounem.

Cílem kampaně je oslovit co největšího počtu občanů Karlovarského kraje k myšlence stát se pěstouny.

V dnešním díle jsme rozebrali hlavně téma pěstounství. Vysvětlili jsme si hlavní rozdíly mezi pěstounstvím a osvojením, probrali jsme jaké kritéria musí pěstouni splňovat, pokud se rozhodnou přijmout tuto nelehkou a náročnou roli. Představili jsme si také hlavní rozdíly mezi přechodnou a dlouhodobou pěstounskou péčí.

Jak dlouho trvá schvalovací proces a jak celý probíhá? Co ho nejčastěji zpomaluje a jak probíhá seznamování dítěte s pěstouny? Co přesně znamená pojem profesionální pěstoun a na koho se vrátit v případě, že byste se rádi stali pěstounem. Jaké otázky je dobré si před tímto významným krokem zodpovědět?

Dnešní díl je doslova nabitý otázkami ohledně pěstounské péče. Z našeho pohledu se jedná o skutečně hodnotný rozhovor, který vám umožní dokonale nahlédnout do tématu pěstounství, nejen v Karlovarském kraji.

YouTube zde

20. 3. 2023

Dnešním hostem podcastu Divokej Západ! je František Nedbalý, který je ředitelem hotelu Spa Resort Pawlik ve Františkových Lázních.

Hotel Pawlik má ve Františkových Lázních dlouholetou tradici a byl od samotného začátku jedním z nejstěžejnějších hotelů ve Františkových Lázních. Součástí hotelu jsou císařské lázně, a také Aquaforum, což je největším akvapark českých lázní. Hosté hotelu si mohou užívat neomezený vstup do nádherných historických prostor akvaparku. Bohužel jeho údržba momentálně trpí zásahem krize. Probrali jsme, zda je možné s tím něco dělat a jak se k této situaci staví město.

Bavili jsme se také o tom, jak situace posledních dvou uplynulých let ovlivnila návštěvnost a celkový zájem turistů nebo téma nedostatku personálu v hotelnictví a v gastronomii. Co je podle Františka hlavním důvodem nedostatku personálu? A dá se s tím něco dělat?

Dopodrobna jsme také probrali program, který hotel nabízí a že je skutečně široký. Lákadla v podobě kvality a bohaté nabídky služeb, mezi které patří například organizace volného času hostů, kulturní vyžití v podobě koncertů nebo besed se známými osobnostmi. Hotel si užijí jak milovníci kultury, tak i milovníci sportu.

V neposlední řade jsme také prozradili významné hosty, kteří hotel navštívili a zavedli debatu také na důležitost lázní v mladším věku. Co jsou podle Františka hlavní benefity, které mohou mladí lidé z lázeňského pobytu získat?

YouTube zde.

12. 3. 2023

Dnešním hostem podcastu Divokej Západ je Zuzana Stejskalová, ředitelka Marienbad Film Festivalu v Mariánských Lázních a nově také side manažerkou UNESCO pro Mariánské Lázně.

Vystudovaná architektka, rodačka z Mariánek už nasbírala plno zkušenosti z různých oborů i míst pro život. Vysoká škola ji zavedla do Prahy, kde po vystudování architektury na ČVUT její pracovní stopy vedly do vysněné Itálie a poté do USA. Život v zahraničí ji vždycky lákal, avšak i přesto se vrátila zpět do České republiky. Architektura koluje Zuzaně v žilách. Pochází z rodiny architektů, přirozeně jí to k ní táhlo a své volby rozhodně nelituje.

Díky festivalu se dostala také do manažerských a organizačních pozic. Při organizaci Marienbad festivalu se poprvé setkala s produkcí a filmem. Otevřely se jí tedy naprosto nové kariérní dveře a zcela neplánovaně se tak stala ředitelkou festivalu. V podcastu se dozvíte jak celý festival vznikal, ale také na co se letos můžete těšit.

Od festivalového tématu jsme se přirozeně přesunuly do kulturního dění v Mariánských Lázní. Kulturnímu vyžití zde podle ní chybí špetka spolupráce a lepší propagace. Zuzana nám také krásně představila důležitost značky UNESCO, jaké potenciální benefity pro město tato značka může přinést?

Dnešní podcast potěší všechny milovníky architektury, kultury a festivalové scény, proto neváhejte a nalaďte si ho do uší. Díky Zuzaně získáte dokonalý pohled do všech zmíněných odvětví v Mariánských Lázních.

Nový díl si můžete poslechnout na platformách Spotify, Apple Podcast nebo Google Podcasty.

YouTube zde

5. 3. 2023

V dnešním dílu podcastu Divokej Západ! představujeme paní Alenu Votavovou, ředitelku hospice Sv. Jiří v Chebu.

Alena Votavová, milovnice Západních Čech, přírody, své rodiny, a v neposlední řadě také uvědomělého a respektujícího přístupu k životu každého z nás.

V dnešním díle se budeme věnovat neveselému, ale opravdu důležitému tématu, které je stále v České republice poměrně opomíjené. Vysvětlíme si rozdíl mezi lůžkovým a mobilním hospicem, podíváme se blíže na fungování hospice Svatého Jiří. Jaké služby hospic poskytuje, kolik profesí je nutné mít pro kvalitní fungování hospice, a také zda je pokrytí paliativní péče v Karlovarském kraji dostatečné.

Psychohygiena je zejména při tomto povolání nutná, jak se Alena dokáže oprostit od příběhů, které píše sám život a jejichž konec se nevyhnutelně blíží. Dotkneme se také tématu smrti a eutanazie. Je možné se na ni připravit?

Jak je to s financováním, fundraisingem, možností dobrovolnictví nebo se spolupracemi s ostatními hospici v rámci republiky – na všechny otázky najdete odpovědi v dnešním podcastu.

Na úplný závěr podcastu se role prohodily. Moderátorky Terez s Mili dostaly otázku, nad kterou by se možná každý z nás mohl zamyslet. Jaká to byla? To zjistíte už v dnešním díle s Alenou Votavovou.

YouTube zde

27. 2. 2023

Dnešním hostem podcastu Divokej Západ! je radní Karlovarského kraje pro oblast sociálních věcí Robert Pisár.

Můžete se těšit na hodinu nádherného hlubokého hlasu, který odhalí životní cesty Roberta, jež ho dovedly až do funkce, kterou dneska zastává. Celý podcast se ponese až v neuvěřitelné empatické atmosféře, která Vás bez váhání donutí se zamyslet, nad prioritami života.

Robert je zakladatelem organizace Pomoc v nouzi, kterou založil společně se svojí manželkou a maminkou. S nástupem do politické sféry se však své vedoucí funkce musel vzdát. Čemu se organizace věnuje a jaký byl její vývoj? Jak se Robert k oboru sociálních věcí vůbec dostal? Jaká byla jeho cesta?

S nástupem do politiky jako opoziční zastupitel Robert zjistil, že politika není pouze jednou se sejít na zasedání, postěžovat si a nechat věci plynout. Naopak aktivní jednání a snaha dělat pozitivní změny jsou jeho hlavním motorem. Důležité je chtít a jednat.

Odhalíme si, co znamená pojem politický businessman a jaký je mezi ním rozdíl ve srovnání se skutečnou prací na zastupitelstvu, ve které jsou vidět výsledky.

Životní motto, které nám Robert odhalí na samotný závěr jenom dokonale podtrhne celý tento rozhovor. Rozhodně si na něj počkejte a přejeme Vám příjemný poslech!

YouTube zde.

19. 2. 2023

Dnešním hostem podcastu Divokej Západ! je zastupitelka Karlovarského kraje, paní Markéta Monsportová. Žena, která se celý kariérní život pohybuje v oblasti cestovního ruchu, kultury a aktuálně i politiky.

Právě díky jejím zkušenostem a dokonalém přehledu z kulturního dění v kraji, jsme získaly jedinečné novinky a informace co se v Karlovarském kraji chystá a co by bylo dobré vylepšit. Zároveň jsme ale také nemohly vynechat téma žena a politika. S paní Markétou jsme nahlédly na její cestu do komunální politiky. Přes jednotlivé komise se dostala až k postu zastupitelky Karlovarského kraje, kde má momentálně na starost cestovní ruch a lázeňství, které našemu kraji nelze zapřít.

Markéta je také spoluzakladatelkou Agentury 4K pro kulturní a kreativní průmysly Karlovarského kraje, která má za cíl podpořit, a hlavně spojit kreativce v celém kraji a vytvořit tak snadnou spojku v komunikaci mezi jednotlivými profesemi v kulturním světě.

Má Karlovarský kraj dostatek kulturních akcí nebo oproti ostatním krajům zaostává? Probraly jsme také téma lázeňství, UNESCO nebo absence vysokých škol v našem kraji.

Po hlavních tématech politiky a kultury v kraji jsme trochu odlehčily a vrhly se na odpočinkovější vlnu, kde jsme Markétu vyzkoušely na našich bleskových otázkách.

YouTube zde.

12. 2. 2023

Dnešním hostem podcastu Divokej Západ! je Štěpán Javůrek. Spisovatel z Karlovarského kraje, který během studia práv na vysoké škole zjistil, že vlastně vůbec právníkem být nechce. :D

Nemohli jsme si nechat ujít jedinečné příležitosti zeptat se na to, jaké je to být spisovatelem v Česku. Jak náročné je si sehnat publikum a prorazit na tak už dosti přehlceném knižním trhu. Co je podle Štěpána klíčem k úspěchu a jaké byly jeho začátky?

Inspirací pro knihy jsou Krušné hory. V podcastu poodhalíme novou knihu, která spatří světlo knižního světa už tento rok. Půjde o knihu Krušnohorské osudy, která v sobě ukrývá 25 skutečných příběhů právě z Krušných hor. Jedná se poměrně o netradiční kousek v porovnání s knihami, které už Štěpán vydal.

Již tradičně jsme si nemohli odpustit naši oblíbenou otázku odlivu lidí z kraje. Největším problémem podle Štěpána je, že lidé si stěžují na věci, se kterými sami můžou něco dělat, ale nedělají. Proto je na čase přestat brečet, ale začít se zajímat a podílet se na zlepšení situace.

Jakým stylem vznikají knihy Štěpána Javůrka? Kdy je pro něj ideální doba na psaní knih, kde vznikají prvotní myšlenky pro vznik knihy a kde si bere inspiraci pro své knihy? Všechno zmíněné a mnohem víc ohledně jeho tvorby si prozradíme v dnešním dílu podcastu.

YouTube zde.

5. 2. 2023

Dnešním hostem podcastu Divokej Západ! je Jan Kuchař, poslanec v oblasti zdravotnictví a financí, který do politiky vstoupil za účelem budovat, měnit a rozvíjet.

Jak namotivovat mladou generaci k návštěvě lázeňských měst? I na to jsme se Jana zeptaly. Dle jeho slov přispívá oblasti lázeňství aktuální trend týkající se sebepéče. Ta je spjata se zdravým životním stylem, který jednoznačně zahrnuje i různorodé způsoby prevence zdraví, jimiž mohou být i zmiňované lázně.V rámci tohoto tématu nám Jan Kuchař prozradil návrh na budoucí podporu lázeňství, a to formou voucherů určených pro lidi, kteří pravidelně dochází na preventivní prohlídky.

V novém díle Vám také prozradíme něco málo z osobního života našeho hosta. Jaké destinace navštěvuje nejraději, jaké je jeho nejoblíbenější místo v Západních Čechách, nebo jaké jsou jeho oblíbené volnočasové aktivity? Byť by si rád zašel zahrát volejbal či jiný kolektivní sport, tak se spíše z časových důvodů přiklání k individuálním aktivitám, jako je například tenis, golf, ale také jízda na motorce, díky které poznává krásu českých i okolních krajin.

YouTube zde.

29. 1. 2023

Dnešním hostem podcastu Divokej Západ je starosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík, který zastává post starosty města od října 2022.

Komunální politice se věnuje už několik let a zkušeností nasbíral během svého života již hodně, proto se na své pozici cítí kompetentně. Bavili jsme se o Mariánských Lázních, o úskalí politiky, ale také jsme se ptali na to, jak rád tráví svůj volný čas, když zrovna nějaký má.

Dozvíte se také jaké jsou priority a plánované investice pro Mariánské Lázně. Prodiskutovali jsme hlavní oblasti, ve kterých město plánuje udělat výrazné změny. Probrali jsme také aktuální stav městského úřadu a jeho budoucnost.

Mariánky jsme probrali vskutku do posledního detailu. Od kolonády, bydlení, kulturního vyžití, vstupu do UNESCA, využívání veřejných míst až po cestovní ruch města. Mimo hlavní téma podcastu Mariánských Lázní jsme samozřejmě nemohli vynechat naše oblíbené otázky týkající se Karlovarského kraje, jelikož Martin Hurajčík působil v minulosti jako náměstek hejtmanky pro dopravu a silniční hospodářství.

Pan starosta se nebál rozmluvit také o slabších stránkách města, na kterých by bylo potřeba trochu zapracovat. Na odlehčenou si neodpustíme naše oblíbené rychle otázky, nad kterými není čas přemýšlet.

Nový díl si můžete poslechnout na platformách Spotify, Apple Podcast nebo Google Podcasty.

YouTube zde.

15. 1. 2023

Dnešním hostem podcastu Divokej Západ! je bývalý kapitán karlovarského hokejového klubu HC Energie, Václav Skuhravý. Celý díl se nesl ve sportovním duchu, který z Vaška doslova srší. Mimo jiné nám prozradil, že hrál celý život na ledě.

Jak vypadá život profesionálního hokejového hráče? Bývalý profesionální hráč nám popíše, jak vypadá typický den hokejisty. Prozradí nám také jaká přistála nabídka ze zahraničí a proč ji odmítl. Jakou budoucnost má podle Václava hokej v Karlových Varech? Hokejové téma projedeme ze všech stran.

Prozradíme si také jaký další sport mimo hokej je součástí Vaškova volného času nebo kolik zlomí hokejek během sezóny. Možná budete překvapeni, ale není to úplně levná záležitost. No a od koho jiného tyto informace získat, než od bývalého profesionálního hokejisty?

Hokejoví fanoušci jsou legendární. Jaká je aktuální post-covidová situace? Nastala nějaká změna? Nevyhneme se ani tématu hokejoví trenéři, jejich důležitost pro celý tým s čímž souvisí i také výchova mladých hokejistů. Jak se změnil trénink hokejové mládeže a v čem jsou dnešní děti jiné?

Dotkneme se také našeho oblíbeného tématu, odliv mladých lidí z kraje. Jaký je podle Václava nejvýznamnější problém? Proč mladí odchází? Můžete se těšit na spoustu zajímavých myšlenek a názorů, které doprovází celý podcast.

Nový díl si můžete poslechnout na platformách Spotify, Apple Podcast nebo Google Podcasty.

YouTube zde.

8. 1. 2023

Dnešním hostem podcastu Divokej Západ! je Petr Vrána, který by se popsal slovy "normální kluk". Aktuálně zastává post starosty města Tachova, této profesi však předcházela různorodá historie mimo politické působení. Petr Vrána působil 8 let jako pedagog na gymnáziu a dále také od roku 2002 působil v řízení tachovských sportovišť.

Petrův život byl už odmalička naplněn sportem. Nejvíce se na něm však podepsal hokej, kterému se také aktivně věnoval. Sport je ale nedílnou součástí života a neumí si bez něj svůj život představit.

Nemohli jsme si odpustit ani naše oblíbené téma, kterým je aktuální situace v kraji, konkrétněji jsme se bavili o Tachově. Jakým tématům se aktuálně rada Tachova věnuje? Co jsou největší problémy, se kterými město Tachov bojuje? Zabrousíme do témat bydlení, kulturního vyžití, dopravy a školství. Probereme potenciál rozvoje města a také plány, které jsou na současném programu.

Abychom nezůstali jenom na vážné vlně, povíme si také o tom, jak Petr tráví svůj volný čas, vyzkoušíme si ho na rychlých otázkách buď anebo, a také si neodpustíme téma plzeňského piva.

Nový díl si můžete poslechnout na platformách Spotify, Apple Podcast nebo Google Podcasty.

YouTube zde.

25. 12. 2022

Dnešním hostem podcastu Divokej Západ je květinová víla Nikola Al Haboubi Florianová, která k nám přijela z Karlových Varů. Nikola je majitelkou ekologické farmy a ekologického kvítkomatu Něžná Pivoňka.

Vyčerpaná z práce pro neziskový sektor se po mateřské dovolené rozhodla vrhnout se do květinového podnikání, které je snad jedno z nejněžnějších, tedy pouze pokud se bavíme o lokálním a udržitelném přístupu, který je hlavní filozofií Něžné Pivoňky.

Budeme si povídat o květinovém příběhu, který přivedl Nikolu k jejímu aktuálnímu povolání. Květinový průmysl však na první pohled není tak voňavý, jak by se mohlo zdát. Rozvojové země, minimální mzdy, neetické zacházení s lokálními pěstiteli a o uhlíkové stopě raději ani nemluvit. Tento příběh se bohužel nachází za každou koupenou květinou ze supermarketu, proto se Nikola rozhodla, že tento gigantický průmysl dále podporovat nebude. A založila Voňavou Pivoňku.

V podcastu si prozradíme, jak celý projekt funguje, že se nejedná o běžné květinářství, jak ho známe. Povíme si také o cenové politice a kolik lidí za Pivoňkou stojí. Tohle všechno, a ještě mnohem víc z květinového zákulisí se dozvíte v dnešním podcastu. Připraveni přičichnout?

Nový díl si můžete poslechnout na platformách Spotify, Apple Podcast nebo Google Podcasty.

YouTube zde.

18. 12. 2022

Josef Váňa. Legenda nejen Velké pardubické, ale taky osobnost s velkým srdcem. Rodilý valach, žokej, milovník koní a osminásobný vítěz Velké pardubické. Přesně takhle by se dal popsat ikonický Josef Váňa.

Jaké bylo jeho dětství? Byla jeho cesta ke koním přímočará? Jak pro koho. Josef Váňa už odmalička věděl, že nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně a sen stát se žokejem se mu v hlavě honila už odmala. Vzpomíná, že už jako malý jezdil na všem, co mělo čtyři nohy a naštěstí skončil právě u koní. Ale jak sám říká, cesta k dostihům byla trnitá.

V podcastu se můžete těšit na fascinující cestu od nejistých začátků až po velké úspěchy na Velké Pardubické. Prozradí nám také podle jak vybrat toho vítězného koně a příběh ikonického Železníka. Za kolik lze koupit závodní kůň a jaký má názor na aktuální situaci vedení dětí ke sportu.

Pan Josef je skvělým příběhářem, a proto se v podcastu můžete těšit na velkou nálož drobných příběhů, který za svůj život stihl nasbírat. Od příběhů ze školních lavic, přes ženy jeho života až po zranění, která bohužel ke sportu patří.

Nový díl si můžete poslechnout na platformách Spotify, Apple Podcast nebo Google Podcasty.

YouTube zde.

11. 12. 2022

Do dalšího dílu podcastu přijal naše pozvání Miroslav Balatka, který je senátorem obvodu Sokolov. Samotné město má v srdci už od narození, jelikož se jedná o jeho rodné město.

Během rozhovoru ho nejednou zmíníme. Většina lidí ho zná díky jeho působnosti v poltickém prostředí. Jeho cesta do politiky nebyla přímočará, naopak spíše různorodá a jedinečná. Miroslav je vystudovaným inženýrem v oboru geodezie a kartografie na ČVUT v Praze a svému oboru se také po dostudování věnoval.

O politiku se však během svého života zajímal. A jak se k ní dostal blíže? V podcastu odhalí, jak jedna televizní politická debata dokáže vnést brouka do hlavy a začít jednat. Nevynecháme také téma Sokolova a Karlovarského kraje, který si bohužel v rámci krajů republiky stojí v atraktivnosti na nižších příčkách, což jde ruku v ruce s odlivem mladých a talentovaných lidí do Prahy nebo jinam po republice. Zajímalo nás, co je hlavním důvodem a zda je možné s tím něco dělat. Využívá kraj svého potenciálu, který rozhodně má, nebo ho neumí uchopit a využít na maximum?

Jaké jsou další kariérní cíle? Zůstanou v politice nebo po skončení mandátu Miroslav plánuje razantní kariérní změnu? Během podcastu odhalíme zajímavé životní milníky, které Miroslava dovedly až na jeho aktuální pozici senátora. Natáčení bylo doslova za odměnu a vy si už nyní můžete užít nádherného, hlubokého hlasu Miroslava Balatky v dalším díle Divokej Západ.

Nový díl si můžete poslechnout na platformách Spotify, Apple Podcast nebo Google Podcasty.

YouTube zde.

4. 12. 2022

Pozvání do podcastu tentokrát přijal první místostarosta Mariánských Lázní, Samuel Zabolotnij. Jak se Samuel dostal ke kandidatuře? Co ho k tomu vedlo a počítal s tím od samotného začátku? Odpověď nejen na tyto otázky najdete v dnešním podcastu.

Samuel za svůj poměrně krátký život stihl už spoustu věcí. Nejen, že je nadále studentem vysoké školy, zkusil si také jako je to studovat v USA, stážistou v Evropském parlamentu v Bruselu, což se jen tak někomu nepoštěstí. Probereme jeho pracovní zkušenosti, které jsou vskutku různorodé, a právě tato různorodost a sbírání zkušeností ho dovedlo až do dnešní pozice prvního místostarosty.

Ačkoliv je ZKTV apolitický podcast, zajímalo nás, co Samuela vedlo k tomu kandidovat právě za stranu, kterou reprezentuje. Prozradí nám, také jak složité (nebo jednoduché?) je skloubit full-time job v Mariánských Lázních s prezenčním studiem na vysoké škole v Praze. Bavili jsme se také o Mariánských Lázních, co jim podle Samuela chybí a co by díky svému postavení rád změnil.

Nemohli jsme se ani vyhnout problematice odchodu mladých lidí z kraje a co je podle nás hlavním důvodem k odchodu. Abychom nebyli celý podcast na vážné vlně, odlehčili jsme politické témata debatou o pivu, cestování a volném čase.

Celý díl se Samuelem si můžete už nyní poslechnout na platformách Spotify, Apple Podcast nebo Google Podcasty.

YouTube zde.

27. 11. 2022

Do dalšího dílu našeho podcastu přijal pozvání pan David Folprecht z Mariánských Lázní. David je technologický inovátor, podnikatel, hoteliér ale také milující manžel a otec 3 dětí.

David se v Mariánských Lázních narodil a považuje se za místního patriota. I přes to, že procestoval velkou část země a několik let žil v Praze se do Mariánských Lázní vrátil a nemá v plánu je opouštět.

Tento díl podcastu byl velice obohacující, povídali jsme si o hoteliérství, byznysu ale také o přírodě a Davidovo koníčcích. Jako spoluzakladatel mnoha zajímavých projektů a firem, například Srovnáme.cz a Balíkobot, nám dokázal vyprávět o velkém množství vzestupů ale také pádů, a to jak těch byznysových tak osobních. Dozvěděli jsme se, jak to funguje v hotelu Swiss house, kterého je David majitelem, a jak nám sdělil, ne vždy je to s každým hotelovým hostem jednoduché. Pokud začínáte s podnikáním anebo si alespoň hrajete s touto myšlenkou, určitě vám doporučujeme poslechnout si velice zajímavý a inspirativní díl podcastu s Davidem Folprechtem, protože nás z „prodakšnu" opravdu namotivoval.

PS: Tohle je náš 5. díl podcastu a jak se říká, žádnej učeň z nebe nespadnul, že? Trochu bojujeme se zvukem, naše Mili se totiž hrozně nahlas směje, tak musíme být s hladinou hlasitosti dost nízko, jakmile ale přijde host, jako je David, který by se mohl živit vyprávěním pohádek na dobrou noc, jsme v prekérní situaci, tak se na nás za ty nedostatky nezlobte, my to vypilujeme, slibujeme!!!

Celý díl si můžete už nyní poslechnout na platformách Spotify, Apple Podcast nebo Google Podcasty.

YouTube zde.

20. 11. 2022

Další host Matyáš Smutný k nám dorazil z Karlových Varů, které má s chvilkovou pražskou přestávkou, stejně nejradši.

U Matyáše to není pouhé tvrzení, ale jde to vidět zejména na jeho činech. Prvotní podnikatelské fuck-upy ho nijak neodradili pokračovat v tom, co mu jde nejlíp. Informovat a spojovat lidi.

S Matym jsme probrali jeho studium, práci i osobní život, nejvíce jsme se však věnovali jeho srdcovce, kterým je projekt Kultivary. Probrali jsme jednotlivé činnosti, kterým se celý tým zastřešující Kultivary věnuje. Mezi tyto aktivity patří například pomoc studentům v kraji, pořádání akcí, nebo snaha navracet lásku a zájem pro kulturu. Hlavní heslo projektu zní: "Informujeme, propojujeme, pořádáme – pracujeme na tom, aby to v našem kraji žilo a lidi ho měli rádi." A není to pouhé prázdné heslo. Projekt Kultivary se pyšní vlastním blogem, podcastem a veškeré své aktivity dělají dobrovolně a ve svém volném čase, jsou to zkrátka srdcaři pro svůj kraj.

Matyáš svoje dobré srdce projevuje nejen kultuře a svému kraji, ale také zvířatům. Sám je majitelem dvou čtyřnohých chlupáčů, které si společně se svojí přítelkyní vzali doslova z ulice.

Celý díl s Matyášem si můžete už nyní poslechnout na platformách Spotify, Apple Podcast nebo Google Podcasty.

YouTube zde.

13. 11. 2022

Neděle znamená jediné! Je tu další díl podcastu Divokej Západ!

Pozvání tentokrát přijala mladá a talentovaná Anička Veselá, která i přes počáteční nervozitku toho na sebe práskla poměrně hodně.

Anička k nám do studia přijela z Krušných hor, takže opravdu nefalšovaná #holkazkrušnějch. Pozitivně naladěná, usměvavá psí máma Apollenky, jejíž vášní jsou hory, sport a kreativní tvorba.

Povídali jsme si o studiu, životě, práci ale i o tom, jak se dostala s láskou ke sportu k zaměstnání v hokeji. Odhalíme, že každý splněný sen ve skutečnosti není jenom růžový, a také co všechno sebou tato životní etapa nesla. Aktuálně Anička působí u hokejového klubu v Karlových Varech.

Chodí po horách, kdy nám mimochodem prozradila pár tipů, kam se vydat, pokud do Krušných hor zavítáte. Probereme také temnější stránku hor, kterou je zejména přemíra turismu (nejen na Božím Daru), ale také samotné chování víkendových výletníků. Nemohli jsme opomenout ani příběh značky By ANNV, její počátky a celkovou tvorbu.

Z prvotní nejistoty tak vznikl díl plný příběhů, které vytvořil sám život, pozitivní nálady, který k vám přenese lásku k horám, přírodě a přítomnosti. Věřte nebo ne, po poslechu budete mít chuť nasadit pohorky a vyrazit prozkoumat krásy Krušných hor.

Celý díl si můžete už nyní poslechnout na platformách Spotify, Apple Podcast nebo Google Podcasty.

YouTube zde.

6. 11. 2022

V druhém dílu našeho podcastu DIVOKEJ ZÁPAD přijal naše pozvání úspěšný a talentovaný fotograf Petr Gebauer.

Host, pro kterého je povolání zároveň i jeho vášní, a takové lidi my máme nejradši. Pokud věci děláte s láskou, tak to zkrátka poznáte. I přesto, že se jeho kariérní začátky nevyhnuly nedůvěřivým otázkám. Jak se jako fotograf uživí, jestli by práva nebyla přece jistější budoucnost, Petr si tvrdohlavě šel za svým snem stát se fotografem a po 12 letech s foťákem v ruce rozhodně nelituje svého rozhodnutí, naopak.

S Petrem jsme ale nezůstali pouze u focení, probrali jsme také jeho další koníček, kterým jsou kytky. Dále nám prozradil něco ze svého osobního života a došlo také na téma Love Islandu, reality show, díky které mnozí jeho jméno znají. Celý rozhovor uběhl tak rychle, že se nedostalo ani na naši hru Shit Happens. A to znamená jediné, čeká vás díl, plný zajímavostí z Petrova života, jak se zpětně dívá na účast v Love Islandu a také na jeho další plány.

Celý díl si můžete už nyní poslechnout na platformách Spotify, Apple podcast nebo Google Podcasty.

YouTube zde.

30. 10. 2022

První díl podcastu Divokej Západ: S Ladou Brožovou do Oblastního spolku ČČK Plzeň město a Rokycany.

A je to tady!

Pro první díl podcastu Divokej Západ jsme si nemohli vybrat milejšího a dobročinnějšího člověka, než je paní Lada Brožová. Pravděpodobně ji znáte jako ředitelku Oblastního spolku Českého červeného kříže – Plzeň město a Rokycany, kde působí již 4 rokem. Je zde zároveň také lektorkou kurzů první pomoci a zdravovědy. Mimo jiné také už více než 10 let pořádá letní tábory ČČK Plzeň, který nejen děti milují! V dnešním podcastu si přiblížíme, co všechno tato pozice obnáší, jakým aktivitám se Lada v rámci své práci věnuje, zjistíme, co to znamená Street medicine, a také jaký příběh se jí během svého pracovního života vryl do paměti. A věřte, že jich nebylo málo.

Jak jsme zmiňovali, jedná se o první díl našeho nového podcastu, který se při naší premiéře neobešl bez technických problémů. V praxi jsme si ověřili rčení, že žádný učený z nebe nespadl. Natáčení podcastu není tak jednoduché, jak jsme si doposud mysleli.

Celý díl si můžete už nyní poslechnout na platformách Spotify, Apple podcast nebo Google Podcasty.

YouTube zde.

 

 

 

 

 

Kontakty

Společnost ZKTV Production s.r.o.
Vedení společnosti Vedení společnosti: Bc. Milada Švandová
Adresa Dobrovského 180/15, 35301 Mariánské Lázně
IČO IČO: 11 87 99 47

Chcete být vidět? Napište nám

Odeslat Odesílám